Strona główna

Zespoły


Koła zainteresowań

KGW


Artyści i Pasjonaci


Relacje z wydarzeń


Galeria fotograficzna


Archiwum


Historia OK


Wiśniowa


Pliki


Kontakt


Zapowiedzi


Księga Gości

 

www.wisniowa.pl


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Historia Wiśniowej w skrócie
(kliknij i czytaj)


Rozlicznie finansowe fundacji Cherry Home dotyczące 650-lecia Wiśniowej - zobacz tu


Lista Sponsorów, Darczyńców, Współorganizatorów, Partnerów 650-lecia Wiśniowej - dziękujemy! (zobacz listę)


OBCHODY 650-LECIA WIŚNIOWEJ - galerie foto i wideo

Dzień Sportu - 19.08.2016     (zobacz video na iTV Południe)
III Letnie Plenery Muzyczne - 20.08.2016 - fot. Robert Jurasz
     (zobacz video na iTV Południe)
Jubileuszowe Święto Wiśniowej - 21.08.2016 - fot. OK
     (zobacz video na iTV Południe)
Jubileuszowe Święto Wiśniowej - 21.08.2016 - fot. Robert Jurasz
     (zobacz video na TVP3 Rzeszów)


Wyniki ankiety na temat Wiśniowej - zobaczPrzyjdź do parku w Wiśniowej 21 sierpnia, wypełnij ankietę i odbierz kubek!(kliknij i zobacz galerię widokówek)


            
Przypominamy, że do końca roku można wpisywać się do Księgi Jubileuszowej, która jest dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w WiśniowejNagrodzony tort w konkursie na najoryginalniejszą potrawę z wiśnią w roli głównej podczas Smaku Tradycji. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Różanki i gratulujemy!


Wisłoku mój - sł. i muz. Andrzej Szypuła
(zobacz utwór)Mapka - przysiółki w Wiśniowej
(zobacz całą mapkę)


(cały plakat)                          (cały plakat)                            (cały plakat)


"Wiśniowa...Kolorowa"  podsumowanie konkursu!

 

 

więcej informacji: www.gbpwisniowa.pl

 

 

 


Nie patrz, gdy wspominasz, patrz, gdy zapominasz!

W Gimnazjum w Wiśniowej można obejrzeć wystawę starych zdjęć, zorganizowaną w ramach obchodów 650- lecia Wiśniowej. Czarno-białe zdjęcia, z których najstarsze pochodzą z pierwszej połowy XX wieku, przedstawiają mieszkańców naszej gminy.


(powiększ zdjęcie)

Więcej informacji: www.gimnazjum-wisniowa.pl


(zobacz cały plakat)

(zobacz regulamin konkursu)


Niektóre z gadżetów promocyjnych - już teraz zapraszamy na obchody 650-lecia Wiśniowej do parku w dniach: 20-21 sierpnia 2016 roku!


 

Kolejna akcja Gminnej Biblioteki Publicznej
 w Wiśniowej – wystawa pn. „Wiśniowa na kartach książek”: wydawnictwa o Wiśniowej, prace konkursowe, wybrane artykuły z czasopism. Wystawa czynna w dniach 9-20 maja 2016 r. w godzinach pracy Biblioteki. 


 

W dniu 7 maja br. otworzyliśmy sezon turystyczny w Gminie Wiśniowa pieszo i na rowerze. Natomiast z okazji 650 – lecia Wiśniowej, po raz pierwszy na naszym terenie odbyły się dodatkowo marsze na orientację – z punktami, mapkami i przewodnikami.


Z okazji 650-lecia Wiśniowej InO PTTK oraz Ośrodek Kultury w Wiśniowej organizują Marsze na Orientację w ramach "Inauguracji sezonu turystycznego 2016 w Gminie Wiśniowa" w dniu 7 maja br.
zobacz plakat
czytaj regulamin I
czytaj regulamin II


Spotkanie Noworoczne Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej, które miało miejsce w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w dniu  30 stycznia 2016 roku było jednocześnie inauguracją Roku Jubileuszowego. Podczas otwarcia obchodów 650 – lecia Wiśniowej, Sołtys Michał Salamon wraz
z członkinią  Rady Sołeckiej Martą Pastuszak odczytali fragmenty historii wsi Wiśniowa.  W spotkaniu uczestniczyły Panie z KGW, Seniorki, zasłużone działaczki społeczne, które poprzez swoją  pracę przyczyniły się do rozwoju wsi oraz jej mieszkańców;  symbolicznie przekazały  rolę aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz kreowania i kultywowania  przestrzeni tradycji, zwyczajów
i staropolskich obrzędów młodszemu pokoleniu.  W spotkaniu uczestniczyli także włodarze Gminy Wiśniowa: wójt Marcin Kut, Przewodnicząca Rady Gminy Wanda Gąsior, Radni do Rady Powiatu: Małgorzata Książek, Piotr Myćka oraz Grzegorz Tomaszewski, dyrektor Ośrodka Kultury Władysław Salamon oraz ks. Marek Gliwa, katecheta wiśniowskiej parafii. Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca KGW Maria Mikuszewska. Nie zabrakło ciepłych  słów podziękowań, życzeń, serdeczności. Spotkanie uświetnił okolicznościowy  występ „Hej kolęda, kolęda” ludowego zespołu „Twierdzanie”  działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku.


(więcej fotografii w galerii)


Społeczny Komitet Obchodów Jubileuszu 650-lecia Wsi Wiśniowa w partnerstwie z Ośrodkiem Kultury w Wiśniowej, Sołtysem i Radą Sołecką, Gminną Biblioteką Publiczną w Wiśniowej, Szkołą Podstawową i Gimnazjum
w Wiśniowej, Fundacją "Cherry Home", Kołem Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniem Activ Pro, Uczniowskim Klubem Sportowym, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Samorządem Gminy Wiśniowa z okazji Jubileuszu organizują w 2016 roku imprezy mające na celu lokalną aktywizację, społeczną integrację i przede wszystkim promocję Wiśniowej. Finał obchodów przypada na dni 20-21 sierpnia i będzie połączony z odpustem parafialnym w Wiśniowej.
W ramach jubileuszowych uroczystości planujemy koncerty, spotkania, wystawy, prezentacje, pikniki, konkursy, turnieje, publikacje, zakup promocyjnych gadżetów, nagród, koncentrując się wokół wydarzeń o charakterze kulturalnym, społecznym, edukacyjnych czy sportowo-rekreacyjnym. Więcej szczegółów dotyczących programu obchodów oraz harmonogram imprez związanych z jubileuszem - wkrótce na naszej stronie.

W ramach obchodów Jubileuszu 650-lecia Wiśniowej, Markuszowej i Niewodnej, Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej ogłosiło dwie inicjatywy dla uczniów: wystawę „Historia pradziada, ocal od zapomnienia” oraz konkurs poetycki  „Jestem w tym pejzażu, miejsca swego szukam”. Więcej informacji na stronie szkoły:
http://www.gimnazjum-wisniowa.pl/

Ponadto, Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej organizuje konkurs plastyczny pod nazwą „Wiśniowa… Kolorowa!”. Więcej szczegółów:
http://gbpwisniowa.pl/


 

Serwis Internetowy Ośrodka Kultury w Wiśniowej
Administrator: leszczu82@o2.pl